Zabiegi podologiczne

Zaopiekujemy się Państwa stopami

Umów wizytę

Dalej

Zabiegi podologiczne

W trosce o Państwa stopy

Centrum Zdrowej Stopy to gabinet ortopodologiczny wyposażony w najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt oraz aparaturę badaniowo-diagnostyczną na rynku. Gwarantujemy Państwu szczegółowe badanie oraz bardzo skuteczną diagnozę, której celem jest rozwiązanie problemów natury zdrowotnej, estetycznej, poprawy komfortu chodzenia lub niwelowaniu wad postawy.

Zachęcamy Państwa do umówienia wizyty w celu precyzyjnej diagnostyki Państwa problemu - zrobimy wszystko aby stopy były zdrowe, piękne i wolne od bólu. Wizyta w naszym gabinecie to również możliwość wzbogacenia wiedzy na temat codziennej pielęgnacji stóp.

Pielęgnacja stóp w ramach podstawowych zabiegów podologicznych to oczyszczanie oraz skracanie paznokci, usuwanie zrogowaceń, jak również opracowanie hiperkeratoz.

Z leczniczego punktu widzenia, są to również zabiegi rozwiązujące problemy pękających pięt, odcisków, modzeli, czy nagniotków.

Skracanie paznokci u stóp jest równie istotne, jak w przypadku dłoni, gdyż nieprawidłowa pielęgnacja posiada wpływ na tworzenie się takich problemów jak np. wrastające paznokcie.

Odpowiednia długość płytki paznokci oraz najlepsze i najbardziej precyzyjne narzędzia do obcinania paznokci zagwarantują Państwu niepojawianie się tych problemów. Udzielimy również informacji w jaki sposób skracać paznokcie w warunkach domowych.

Oferujemy skuteczne metody usuwania brodawek, modzeli i odcisków, które oprócz tego że są nieestetyczne to również utrudniają prawidłowe funkcjonowanie stóp.

Modzele to hiperkeratoza, czyli bezbolesne zjawisko nadmiernego rogowacenia i gromadzenia naskórka, gdzie skóra może być m.in. popękana czy szorstka koloru żółtego. Zabieg wymaga wycięcia nadmiaru komórek rogowych.

Odciski to reakcja obronna skóry na nieprawidłowy ucisk lub tarcie, często wywołany nieprawidłowym chodzeniem czy źle dobranym obuwiem, a ich leczenie polega na wycięciu nadmiaru komórek rogowych.

Kurzajki stóp to brodawki wirusowe (HPV), a ich leczenie wymaga specjalistycznego wywiadu podologicznego i indywidulnego procesu leczenia.

Rekonstrukcja paznokcia polega na odbudowie płytki paznokcia, która została uszkodzona w wyniku zdarzenia mechanicznego bądź zmian chorobowych. Proces rekonstrukcji jest bezbolesny oraz polega na uzupełnieniu ubytków płytki paznokcia przy pomocy antybakteryjnej masy żelowej.

Ze względu na różnorodność urazów - od pęknięć po zerwanie paznokcia, a także schorzenia (np. infekcji grzybiczych), polecamy wizytę, w celu doboru najlepszego rozwiązania dla paznokcia.

Problem wrastającego paznokcia może być wywołany noszeniem nieprawidłowego obuwia, czynnikami genetycznymi, urazami paznokcia lub nieprawidłowymi sposobami obcinania oraz czyszczenia paznokci.

Wrastający paznokieć może być bardzo bolesny jeśli zbagatelizuje się lekkie zaczerwienienie i obrzęk wokół palca, gdyż z biegiem czasu może pojawić się krwawienie, a także wydzielina ropna. Oferujemy bezpieczne i skuteczne metody leczenia, które skupiają się na korygowaniu kształtu płytki paznokcia oraz wyciąganiu paznokcia z wałów bocznych.

Grzybica stóp to problem wywołany przez dermatofity, czyli grzyby atakujące naskórek, paznokcie i włosy, którymi najczęściej można zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z podłożem – np. są to pływalnie, przebieralnie, czy łazienki hotelowe.

Ze względu na fakt, iż leczenie grzybicy często bywa skomplikowane, gdyż zarażenie może występować w utajonej postaci w początkowej fazie – wskazane jest badanie mikologiczne (materiał pobierany jest spod płytki paznokcia oraz badany), aby dobrać właściwy sposób leczenia.

Profilaktyka przeciwgrzybicza ma za zadanie zapobieganie chorobie, a jeśli już się zarazimy, ważne jest również jak najwcześniejsze jej wykrycie i podjęcie leczenia, które gwarantuje szybkie pozbycie się tego uciążliwego problemu.

W celu zminimalizowania ryzyka zarażenia grzybicą stóp polecamy noszenie klapek w miejscach, gdzie ryzyko zarażenia jest największe oraz dbanie o prawidłową higienę stóp.

Zapraszamy do naszego gabinetu w celu uzyskania profesjonalnych porad oraz w sytuacjach alarmowych, w których zauważyliśmy zaczerwienienia pomiędzy palcami, czy poczujemy świąd stóp.

Pękające pięty to efekt nadmiernego zrogowacenia skóry na piętach wywołany niewłaściwą pielęgnacją w wyniku której na piętach pojawiają się nieestetyczne pęknięcia, które mogą doprowadzić do stanu zapalnego.

Polecamy wizytę w naszym gabinecie podologicznym w celu ustalenia optymalnej formy terapii pękających pięt. Przyczyn pękających pięt może być wiele – począwszy od braku prawidłowej higieny, skłonności genetycznych po nadwagę, niewłaściwie dobrane obuwie czy zbyt małą ilość witaminy A, przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, a nawet źle przeprowadzony pedicure kosmetyczny.

Podstawą wszystkich oferowanych przez nasz gabinet zabiegów podologicznych jest profesjonalna diagnoza indywidualnego problemu Państwa stóp.

Bez względu na rodzaj problemu – czy jest natury zdrowotnej, estetycznej, poprawy komfortu chodzenia lub niwelowaniu wad postawy – sprawimy że Państwa stopy będą zdrowe, piękne i wolne od bólu.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty – naszym atutem jest bardzo precyzyjna diagnostyka, która gwarantuje wyeliminowanie źródeł problemów stóp i najwyższą skuteczność terapii bądź zabiegu.

author

Bardzo profesjonalne, wygodne wkładki, warte swojej ceny, polecam!

Łukasz, wkładki specjalistyczne
author

Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Spora wiedza i doświadczenie specjalisty w gabinecie. Warto również wspomnieć o miłej atmosferze.

Jerzy, zabiegi podologiczne
author

Najlepsze wkładki na rynku - nie wyobrażam sobie wyjścia na siłownię czy biegania bez nich. Idealne dopasowanie do stopy sprawia że robię to z większą przyjemnością.

Magdalena, wkładki specjalistyczne
author

Rewelacyjne wkładki, idealnie dopasowane! Przygotowane po uprzednim badaniu. Zdecydowanie polecam, komfort użytkowania na 6!

Marek, wkładki dla dorosłych
author

Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Już dawno moje stopy nie wyglądały na tak zadbane. Czysto i schludnie. Na pewno będę tu regularnie wracać.

Julia, zabiegi podologiczne