Indywidualne

Wkładki

Ortopedyczne

Dla dzieci / Dla dorosłych / Specjalistyczne

Umów wizytę

Dalej

Indywidualne Wkładki Ortopedyczne


Nasza oferta jest dla wszystkich - od osób ze schorzeniami po uprawiające sport rekreacyjnie czy profesjonalnych sportowców

Ze względu na rosnące potrzeby naszych Pacjentów - przygotowaliśmy ofertę indywidualnie tworzonych wkładek do obuwia, które pozwalają na precyzyjne dostosowanie każdego ich elementu do aktualnych potrzeb stóp i całego ciała.

Jesteśmy gabinetem partnerskim firmy MAZBIT – wkładki tworzone są od podstaw, udostępniamy możliwość personalizacji poprzez wybór tekstury z galerii lub wykorzystanie własnego zdjęcia.

Indywidualne zaprojektowanie wkładek wymaga badania podologicznego, zatem zapraszamy do rejestracji i skorzystania z kompleksowych konsultacji, badań oraz diagnostyki.

Na badanie stóp i wad postawy polecamy ubrać się lekko i swobodnie, wziąć krótkie spodenki, a jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy było się na konsultacjach ortopedycznych to zabrać ze sobą wynik.

Zastosowanie korekcyjnych wkładek do butów jest zasadne w przypadku występowania wad w obrębie stóp. Indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne nie tylko zapewniają komfort podczas użytkowania, lecz także odciążą stopy, zapewniając optymalną stabilizację pięty poprzez współpracę stopy z wkładką.

W przypadku dzieci, zwyrodnienia i wady wrodzone stóp dotyczą niewielkiej ilości noworodków, lecz wady stóp, które pojawiają się później, często są efektem zaniedbań. W trakcie rozwoju stopa przechodzi przez różne fazy - od płaskostopia fizjologicznego i zmiany ustawienia kolan z szpotawych w koślawe, po znikające poduszeczki tłuszczowe i kształtowanie się sklepienia łuku podłużnego. Stopy dziecka zapewniają bezpieczny i stabilny chód po około 7 roku życia.

Stopy dziecka są bardzo delikatne i nawet w wieku szkolnym wskazane jest aby obuwie (najlepiej wraz ze specjalistycznymi wkładkami) było profesjonalnie dobrane, aby nie powodowało zniekształceń stóp oraz dolegliwości w późniejszym wieku.

Tworzymy idealnie dopasowane oraz profesjonalne wkładki termo-formowalne przeznaczone dla dzieci w rozmiarach od 23 do 34.

Ze względu na niewielkie możliwości korygowania ułożenia stóp po okresie wzrostu, stosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych u osób dorosłych i seniorów skupia się na niwelowaniu dolegliwości bólowych poprzez odciążenie stóp.

Indywidualnie dobieramy wkładki do preferowanego typu obuwia - wizytowego, sportowego, roboczego, komfortowego, sneakersów, balerinek czy butów na wysokim obcasie.

Jeśli chodzi o wkładki do obuwia rekreacyjnego lub sportowego - dobierzemy Państwu wkładki m.in. dla biegaczy, na fitness, do piłki nożnej, tenisa, golfa, a także kolarskie, narciarskie, do sportów halowych, łyżew, rolek, a także do butów trekkingowych czy nordic walking.

Wkładki dla dorosłych to również rozwiązania korygujące i leczące wady - m.in. stopy i kolana, które mogą być koślawe i szpotawe, płaskostopie podłużne oraz poprzeczne, haluksy, ostrogę piętową, a także asymetrię kończyn dolnych czy dysfunkcję stawu krzyżowo-biodrowego.

Tworzymy idealnie dopasowane oraz profesjonalne wkładki termo-formowalne przeznaczone dla dorosłych i seniorów w rozmiarach od 35 do 50.

Wkładki specjalistyczne dobieramy indywidualnie do schorzeń i dolegliwości, bądź uprawianej dyscypliny sportowej. Specjalizujemy się w tworzeniu profesjonalnych wkładek do obuwia, które pozwala na precyzyjne dostosowanie każdego ich elementu do aktualnych potrzeb stóp i całego ciała.

Jeśli chodzi o indywidualne wkładki do obuwia sportowego - uwzględnimy specyfikę uprawianej dyscypliny sportowej i dobierzemy np.: wkładki dla biegaczy, do piłki nożnej, tenisa, golfa, czy kolarskie, narciarskie lub do sportów halowych.

Nasza oferta uwzględnia również wkładki do obuwia specjalistycznego (np. bojowego, strażackiego czy przemysłowego), zaopatrzenie stopy cukrzycowej, stóp ze zmianami reumatoidalnymi czy z metatarsalgią.

Wkładki specjalistyczne to również rozwiązania korygujące i leczące wady - m.in. stopy i kolana, które mogą być koślawe i szpotawe, płaskostopie podłużne oraz poprzeczne, haluksy, ostrogę piętową, a także asymetrię kończyn dolnych czy dysfunkcję stawu krzyżowo-biodrowego.

Tworzymy idealnie dopasowane oraz profesjonalne wkładki termo-formowalne przeznaczone dla dorosłych i seniorów w rozmiarach od 35 do 50.

Uzupełnieniem naszej oferty są wkładki seryjne (to gotowe i doraźne rozwiązania, które nie są tak dobrze dopasowane jak indywidualne wkładki, lecz są tanie, podnoszą komfort codziennego funkcjonowania oraz eliminują najczęściej występujące problemy).

Diagnostyka stóp i wad postawy na najwyższym poziomie!

WYŚCIÓŁKA
Wykonana z najwyższej jakości materiałów, przyjazna stopie, oddychająca. Posiada właściwości przeciwpotne, wchłania wilgoć aż 8 razy szybciej niż tradycyjnie stosowana naturalna skóra.

WARSTWA AMORTYZUJĄCA
Redukuje mikrowstrząsy, minimalizuje przeciążenia mięśni, ścięgien i stawów całego ciała. Wykorzystana w produkcji lekka i elastyczna pianka z pamięcią kształtu zapewnia idealne dopasowanie do rzeczywistego kształtu stopy.

ELEMENTY STABILIZUJĄCE
Umiejscowione w okolicy pięty oraz śródstopia wpływają na optymalne oparcie stopy podczas wysiłku, a także korygują ustawienie stóp, jeśli postawa ciała tego wymaga. Moduł stabilizacyjny jest dopasowany do przeznaczenia wkładek.

WARSTWA SPODNIA
Podkreśla staranne oraz subtelne wykończenie wkładki. Posiada właściwości ekranizujące, chroni stopy przed przenikaniem chłodu i ciepła od podłoża.

WŁAŚCIWOŚCI SENSOMOTORYCZNE
Poprawiają funkcjonowanie receptorów czucia głębokiego (proprioreceptorów), dzięki czemu poprawia się ogólna koordynacja, a także zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji.

ZDROWE STOPY
Indywidualnie tworzona prawa i lewa wkładka są idealnie dopasowane do potrzeb stóp. Bezpieczeństwo, a także ochronę stóp zapewnia warstwa amortyzacyjna oraz spersonalizowany moduł stabilizujący.

ZDROWE STAWY
Nowoczesne technologicznie materiały możliwiają perfekcyjne wyprofilowanie wkładki z dokładnością do 1mm, aby skorygować ustawienie stawów, np. kolan koślawych lub szpotawych.

ZDROWY KRĘGOSŁUP
Wkładki korygują zaburzenia oraz wady postawy (mogą też dokonywać korekty długości nóg). Problem dotyczy 80% dzieci - nieleczone przyczyniają się do stopniowego pogorszenia jakości życia.

MNIEJ KONTUZJI
Warstwa amortyzacyjna wkładki pochłania mikrowstrząsy. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie podczas treningu, gdy ruchy są wielokrotnie wykonywane przez długi okres czasu i potwarzane.

POPRAWA WYNIKÓW W SPORCIE
Idealne dopasowanie wkładki to dla dynamiki naturalnego ruchu stopy podczas uprawiania sportu wparcie zapewniające komfort na treningu, czy na zawodach.

LEPSZA KOORDYNACJA
Personalizacja gwarantuje pobudzenie do właściwego działania receptorów czucia głębokiego (proprioreceptorów), dzięki czemu poprawia się ogólna koordynacja całego ciała czy zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji.

KOMFORT I WYGODA
Wkładki indywidualnie dopasowane zawsze działają zgodnie z potrzebami użytkownika. Możliwość wykonania korekty pozwala na dostosowanie poszczególnych elementów do aktualnych potrzeb.

author

Bardzo profesjonalne, wygodne wkładki, warte swojej ceny, polecam!

Łukasz, wkładki specjalistyczne
author

Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Spora wiedza i doświadczenie specjalisty w gabinecie. Warto również wspomnieć o miłej atmosferze.

Jerzy, zabiegi podologiczne
author

Najlepsze wkładki na rynku - nie wyobrażam sobie wyjścia na siłownię czy biegania bez nich. Idealne dopasowanie do stopy sprawia że robię to z większą przyjemnością.

Magdalena, wkładki specjalistyczne
author

Rewelacyjne wkładki, idealnie dopasowane! Przygotowane po uprzednim badaniu. Zdecydowanie polecam, komfort użytkowania na 6!

Marek, wkładki dla dorosłych
author

Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Już dawno moje stopy nie wyglądały na tak zadbane. Czysto i schludnie. Na pewno będę tu regularnie wracać.

Julia, zabiegi podologiczne